All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 189 Products.
1000kg Load Capacity UN Big Bag 6mil Thickness Durable Packaging
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
3000LBS One Ton Big Bag Jumbo Bag for Heavy Duty Industrial Applications
| Dust Proof: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | 90x90x100cm |
Anti Static Baffle Bag for Safe and Secure Seed Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Uv Resistance: | Yes |
| Baffle: | Yes |
One Ton Big Bag Sack The Dependable Packaging Solution for Heavy-Duty Needs
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Dust Proof: | Yes |
Customized Conductive Big Bag for Maximum Protection and Durability
| Static Dissipation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400lbs |
| Lifting Style: | Forklift |
1000KGS PP Woven Baffle Bag FIBC Optimal Choice for Bulk Handling Needs
| Corner Loops: | 4 |
|---|---|
| Dustproof: | Yes |
| Anti-Slip: | Yes |
Anti Static Baffle Bag The Perfect Packaging Solution for Your Business Needs
| Dustproof: | Yes |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Baffle: | Yes |
Customized Zipper Agriculture Baffle Bag with 4 Corner Loops
| Moistureproof: | Yes |
|---|---|
| Chain Loop: | 12'' Long |
| Color: | White,beige |
Food Grade FIBC 100% Virgin Polypropylene with 5:1 Safety Ratio
| Uv Standard: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
| Feature: | Food Grade |
Internal Partitiion Yes Baffle Bag with 4 Corner Loops and Heavy-Duty Baffle Construction
| Recyclable: | Yes |
|---|---|
| Internal Partitiion: | Yes, 4pcs At Corners |
| Material: | Polypropylene |

