All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ flexible intermediate bulk bag ] match 189 Products.
Intermediate Storage PP Big Bag FIBC Cross Corner Lifting Strap
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Customized Big Bag FIBC With SGS Certificates PE / PP Liner Material
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Liner: | Yes |
Groundable 500KG Big Bag FIBC For Loading And Transporting
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
2205 Lbs Capacity Anti Static Baffle Jumbo Bag for Heavy Duty Storage
| Lifting Capacity: | 1000kg |
|---|---|
| Moistureproof: | Yes |
| Color: | White |
4400lbs Load Capacity Blue Anti Static Poly Bags with Moisture Resistance
| Uv Resistant: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 4400 Lbs |
| Bottom Option: | Discharge Spout |
UN Big Bag Your One-Stop Destination For And Affordable Bulk Packaging Solutions
| Type: | Circular |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Load Capacity: | 1000kg |
Food Grade FIBC 1000kg Capacity 100% Virgin Polypropylene
| Usage: | Food, Chemical, Agriculture |
|---|---|
| Top Option: | Filling Spout, Duffle Top, Open Top |
| Size: | 90x90x100cm, 95x95x110cm, 100x100x120cm |
Food Grade FIBC 1000kg SWL with 2 Lifting Loops and UV Treatment
| Feature: | Food Grade |
|---|---|
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
| Bottom Option: | Discharge Spout, Flat Bottom, Conical Bottom |
Customized Big Bag Sack with Label and Printing
| Printing: | Yes |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Size: | Customized |

