All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ un certified bulk bags ] match 133 Products.
3000LBS 35x35" Polypropylene Un Certified Ventilated Ibc Bulk Bags Beige Color
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
1000kg One Ton Un Bulk Bags Versatile and Durable for Various Material Handling Needs
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Uv Protection: | Yes |
| Size: | 90x90x120cm |
1000kg Capacity Un Bulk Bag Made with CROHMIQ Fabric for and Safe Storage Solutions
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Load Capacity: | 1000kg |
Bulk Bag in 1000kg UN Big Bag made of CROHMIQ fabric for bulk transport and packaging
| Un Certification: | UN Certified |
|---|---|
| Coating: | Anti-static |
| Load Capacity: | 1000kg |
2200lbs Un Bulk Bags Strong and Durable for Heavy Duty Packaging
| Top Option: | Filling Spout |
|---|---|
| Lifting Loops: | 4 |
| Un Certification: | UN Certified |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag Chemical / UV Resistant
| Surface Resistance: | 10^4-10^6 Ohm/sq |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Size: | Big |
500kg Anti Static Bulk Bags Perfect for Storing and Shipping Various Materials
| Lifting Option: | 4 Corner Loops |
|---|---|
| Bottom Option: | Discharge Spout |
| Capacity: | 4400 Lbs |
Conductive Fabric Polypropylene Ventilated Baffle Bulk Bag UV Resistant 2T
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Sealing Strength: | Well |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Ungroundable Anti Static Bulk Bags for Chemical Distribution Solutions
| Size: | 35 X 35 X 35 Inches |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Capacity: | 4400 Lbs |
Blue Anti Static Bulk Bags for 1000kg Load Capacity Manufactured
| Coating: | Uncoated |
|---|---|
| Certifications: | UN Certified, FDA Approved |
| Top Option: | Filling Spout |

