All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Firewood packaging Peanut big bags FIBC with ventilated polypropylene fabric
| Product Name: | Ventilated Peanut Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
1 Ton UN FIBC U - Panel Duffle Top Virgin PP Woven Big Fibc Bulk Bag
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
1320LBS Bottom Sealed Conductive FIBC , Un Certified Bulk Bags
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Conductive groundable big bags FIBC for dyes chemical powders flammable goods
| Product Name: | Grounded Conductive Big Bag |
|---|---|
| Ability: | Anti-static |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Ventilated breathable Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC for potatos pecans woods
| Product Name: | Ventilated Breathable Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
500kg Large Capacity Anti Static Bulk Bags with Ungroundable Material
| Anti-Sift: | Yes |
|---|---|
| Bulk Bags: | Yes |
| Color: | Blue |
Flammable Goods Bulk Packing Conductive Fibc U - Panel TYPE C
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Anti Static Bulk Bags for Conductive Material Storage and Transportation
| Size: | Customizable |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Color: | Blue |
Storage Dyes Flammable Chemical Products FIBC Jumbo Bag Conductive
| Capacity: | 500kgs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Product Name: | Grounded Big Bag |
1 Ton Conductive Big Bag Groundable For Anti - Static Pp Fabric , 5-1 Safety Factor
| Capacity: | 2200lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |

