All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Industrial Polypropylene Fibc Bulk Bag With Liner & Printing
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
|---|---|
| MOQ: | 500pcs |
| Material: | Polypropylene |
2205lbs Big Bag FIBC The Perfect Packaging Solution for Your Business
| Bottom Option: | Discharge Spout |
|---|---|
| Weight: | 1.5kg |
| Lifting Option: | Cross Corner Loops |
UV Resistant FIBC Bulk Bag with 500 to 2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Bottom: | Plain/Discharge/Spout |
| Label: | Yes |
Conductive Fabric Polypropylene Ventilated Baffle Bulk Bag UV Resistant 2T
| Resistance To UV: | Excellent |
|---|---|
| Sealing Strength: | Well |
| Resistance To Abrasion: | Excellent |
Half Cross Corner 1T Open Top UN Certified Fibc Bulk Bags
| Material: | Polypropylene |
|---|---|
| Design: | Open Top |
| Capacity: | 1000KG (1 Ton) |
Double Stitch Polypropylene Breathable Baffle Bulk Bag Ventilated 2 Ton
| Color: | Black |
|---|---|
| Resistance To Corrosion: | Uv |
| Resistance To Cold: | Good |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bag With Excellent Chemical Resistance And Conductive Fabric
| Sealing Strength: | Well |
|---|---|
| Stitch Strength: | Double Stitch |
| Resistance To Water: | Good |
SGS Iris Discharge Spout 5.5OZ Coated PP Jumbo Fibc Bulk Bags
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
One Ton Liner Bag Bulk Liner 6mil Thickness For Big Bag / Fibc / Bulk Bag
| Product Name: | Baffle Liner |
|---|---|
| Color: | Natural |
| Thickness: | 6mil |
Safe Big Square Bottom Bulk Bag Liner Tube Liner For Outer PP FIBC Bag
| Material: | PE |
|---|---|
| Thickness: | 3mil, 6mil |
| Construction: | Form Fit, Tube Liner |

