All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Baffle Conductive Big Bag , Large Anti Static Bags With Pp Fabric Material
| Certificate: | NEL/SGS |
|---|---|
| Ability: | Anti-static Anti-sifting |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
4 Panel Conductive Bulk Bags Anti Static Bulk Bags With Logo Printed
| Capacity: | 3300lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
2 Ton Polypropylene Ventilated Breathable Baffle Bulk Bags
| Loading Weight: | 2Ton |
|---|---|
| Bottom Option (Discharge): | Flat Bottom |
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
Polypropylene Groundable Conductive Big Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Capacity: | 800KG |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Non - Groundable Conductive Big Bag 500kg For Dangerous Flammable Powders
| Product Name: | Non-grounded big Bag |
|---|---|
| Material: | Anti-static Pp Fabric |
| Ability: | Anti-static |
U - Panel TYPE C Conductive Big Bags Liner Bottom Flap For Pills Packaging
| Capacity: | 1320lbs |
|---|---|
| Safety Ratio: | 5:1 |
| Certificate: | NEL/SGS |
Corner Loops UN Bulk Bags 2200lbs ASTM G 154-00 White 1000kgs
| Product Name: | 1 Ton U-panel Bag |
|---|---|
| Loops: | Corner Loops |
| Safety Ratio: | 5:1 |
white 2200LBS Polypropylene Jumbo Bulk Big Bag FIBC
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Black / Grey U Panel Bulk Big Bag FIBC Cross Corner For 1000KGS
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |
White Black Grey Woven Big Bag FIBC Innovative Tubular Body Design
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Bulk Bag |
| Capacity: | 2205lbs |

