All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Food grade Flexible Intermediate Bulk Containers PP Woven Jumbo Bags FIBC
| Product Name: | Circular Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’, |
| Color: | Black, White, Blue, |
FIBC 100% Pure Pp Material Ton Bag , Jumbo Plastic Bag With Baffle
| Color: | White, |
|---|---|
| Material: | PP |
| Construction: | Upanel |
Open Top Yellow Big Bag FIBC UV Treated 2200 LBS For Granular Packaging
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Yellow Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC big bag 1 tonne with four floop
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
1000KGS Cross Corner Circular / Tube Big Bag FIBC For Granules Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PTA Packing Big Bag FIBC , Four-Panel Bulk Pellet Big Bag Circular
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
1 Cubic Meter UV Treated Circular FIBC Big Bag With Flat Bottom , SGS CPTC
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |
500KG PP Woven Industrial Bulk Container , Super Sack Bag For Cement / Building Material Packing
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Custom Flours Food Grade FIBC U - Panel With 100% Virgin PP Material
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Capacity: | 750kg |
| Material: | 100% Virgin PP |
Polypropylene One Tonne Bags Flexible Intermediate Bulk Containers
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Bag Height: | 80'' High |

