All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Food Grade Big polypropylene Flexible Intermediate Bulk Containers FIBC
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Color: | White |
Four Loops 1000KGS Big Bag FIBC , Soil Mineral Construction One Ton Bulk Bags
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Jumbo Bags 1000kg Food Grade FIBC with anti-static liner UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Polypropylene Big Bag Food Grade FIBC UV treated for food industry
| Safety Ratio: | 5:1 |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Material: | 100% Virgin PP |
Beige Circular 1 ton Food Grade FIBC with two handlings UV treated
| Color: | White |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Food industry Flexible Intermediate Bulk Containers Tonne Bags OF Polypropylene
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | 100% PP |
Sift-proofing 4-Panel baffle bag , Industrial 1 Tonne Bulk Bags with filler cords
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4-Panel 850KGS sift-proofing baffle Polypropylene Bulk Bags for starch
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 1870lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big 4-Panel Bulk Bag with stevedore strap for soybeans / seeds Packing
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Large clear Form Fit PE Bulk Fibc big bag liner for carbons / fine powder
| Product Name: | Form Fit PE Big Bag Liner |
|---|---|
| Material: | PE |
| Color: | Natural |

