All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
FIBC Plastic Polypropylene 1.5 Ton Pp Woven Big Bags 1000KG Super Sacks Jumbo Bag
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Capacity: | 3000lbs |
Open Top Flat Bottom FIbc Shipping Container With 4 Corner Handle , 1000 KG Capacity
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP FIBC Coated and Uncoated 1 Tonne Bags for ADR RID and IMDG Transportation
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
4 Loops UN Certified 600kg Pp Fibc Bags With Flat Bottoms
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Groundable Big Bag FIBC for Transport
| Material: | PP |
|---|---|
| Size Option: | 35*35'', 37*37'',39*39'' |
| Safety Ratio: | 5:1 And 6:1 |
Full open top 500KG UN big bag FIBC Bulk Packing dangerous goods
| Product Name: | UN Big Bag |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| UV Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
600kg white UN big bag FIBC , Industrial dangerous goods Jumbo Bags
| Material: | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Product Name: | UN Certified Bag |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Customised Four Loops UN style big jumbo bag 600kg OF virgin PP
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 600kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
2200lbs UN big bag for storage dangerous goods
| Uv Treatment: | Standard ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Color: | White |
| Print: | With Or No |
White / Black PP 1 Ton Jumbo Bag With UV Stabilization 90x90x120cm
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", |
| Color: | White, Blue, Black |

