All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Breathable polypropylene fabric Ventilated bulk bags , vegetable onion tonne bag
| Product Name: | Ventilated Bulk Bags |
|---|---|
| Material: | 100% Virgin PP |
| Uv Treatment: | Standard Of ASTM G 154-00 |
UV Resistant Big Bag FIBC with PE/PP Liner and 500-2500kg Lifting Capacity for Secure Bulk Storage
| Top: | Open/Filling/Duffle |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| MOQ: | 500pcs |
500pcs Big Bag FIBC for Industrial Agricultural Storage Transportation
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
|---|---|
| Liner: | Yes |
| Color: | White, Blue, Green, Etc. |
Customized Size Chemical Resistant UV Resistant Big Bag FIBC Super Sack for Bulk Material Handling
| Size: | Customized |
|---|---|
| Safety Factor: | 5:1 |
| Material: | Polypropylene |
UV Resistant Big Bag FIBC with ISO Certification and 500-2500kg Lifting Capacity for Bulk Material Handling
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Coating: | UV Resistant |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Open Top Big Bag FIBC with 1 Lifting Loop and UV Resistant Coating for Lightweight Bulk Material Handling
| Safety Factor: | 5:1 |
|---|---|
| Liner Material: | PE/PP |
| Lifting Loops: | 4/2/1 |
Big Bag FIBC with 2 Lifting Loops and 500-2500kg Lifting Capacity Made from Durable Polypropylene
| MOQ: | 500pcs |
|---|---|
| Certificates: | ISO, SGS, Etc. |
| Lifting Capacity: | 500-2500kg |
Bulk Packaging PP Ibc Plastic Containers , One Ton Flexible Container Bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
PP Woven Big Bulk Big Bag FIBC for Rice and food grade Jumbo bag
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Big Bulk Pp Sack 1000kg FIBC Jumbo Bag For Cement
| Bottom Option (Discharge): | Customized |
|---|---|
| Loading Weight: | 500-3000kg |
| Product Name: | 100% Virgin PP |

