All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Chemical materials FIBC certified UN big bag capacity up to 3000lbs
| Certificate: | SGS/CPTC |
|---|---|
| Capacity: | Up To 3000lbs |
| Safety Ratio: | 6:1 |
Large 4-Panels 3000lbs circular PP UN big bag FIBC 1 Ton sling design
| Color: | White |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Safety Ratio: | 6:1 |
U-panel 1000kg UN big bag , dangerous goods transportation UN FIBC
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 6:1 |
100% New Virgin PP Woven Big Bag, Jumbo Bag FIBC for Cement, Lime, Salt, Iron Ore, Silica
| Print: | With Or No |
|---|---|
| Capacity: | 1000kg |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Cross Corner 2205 Lbs Baffle Fibc - Durable Heavy Duty Bulk Bag for Industrial
| Material: | PP Fabric |
|---|---|
| Panel: | 4 Panel |
| Liner: | Customized |
4 Panel PP Fabric 1000KGS Baffle Bag Fibc For Seeds Package
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs |
| Safety Ratio: | 5:1 |
Polypropylene Un Fibc Bags 3000KG With SGS Certification
| Size: | 90*90*110 Or Customized |
|---|---|
| Print: | With Or No |
| Loading Weight: | 500-3000KG |
Open Top Big FIBC Bulk Bag For Packing Bulk Goods , 500KG- 3000KG SWL
| Product Name: | Upanel Bag |
|---|---|
| Bottom Size: | 35*35’’, 36*36’’,39*39", 40*40" |
| Color: | Black, White, Blue, |
Chemical Flexible Intermediate Bulk big bag jumbo 3000lbs Big Bag FIBC
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |

