All Products
-
ChrisWe are rather confident for having such a SINOPACK powerful suppliers . -
Mr. hartono ramliI am so glad to cooperate with them. Their products with good quality and pretty competitive price. And their high grade service make me surprise.
Keywords [ fibc pp bulk bags ] match 312 Products.
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
Heavy Duty Circular / Tubular Big Bag FIBC Virgin PP For Storage / Transportation
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 Standard |
| Certificate: | SGS/CPTC |
Circular / Tubular PP Woven Big Bag FIBC With Zipper Closure Super Sack
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
PP Material Industrial Food Grade FIBC Big Bags For Rice / Flour / Food
| Material: | PP |
|---|---|
| Product Name: | Food Grade Big Bag |
| Capacity: | 2200lbs |
Intermediate Storage PP Big Bag FIBC Cross Corner Lifting Strap
| Contruction: | Circular |
|---|---|
| Capacity: | 2200lbs To 3000lbs |
| UV Treatment: | ASTM G 154-00 |
Tall U-Panel Big Bag FIBC , UV Treated Cement Polypropylene Jumbo Bags
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
2200LBS U-Panel Sand / Cement / Soil FIBC Jumbo Bag , 5-1 Safety Factor
| Product Name: | U Panel Bag |
|---|---|
| Treatment: | UV Treated |
| Color: | White |
Circular / Tubular Half Cross Corner PP Woven Big Bag FIBC With Stevodore Strape
| Product Name: | Circular Big Bag |
|---|---|
| Certificate: | SGS/CPTC |
| Capacity: | 2200lbs |
FIBC 100% Pure Pp Material Ton Bag , Jumbo Plastic Bag With Baffle
| Color: | White, |
|---|---|
| Material: | PP |
| Construction: | Upanel |

